Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

GOJIRA

PO25.07.2022

+ ALIEN WEAPONRY

GOJIRA

PO25.07.2022

+ ALIEN WEAPONRY

Archiv

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 20:00

Obscure Promotion vás opět zvou na pražský koncert Gojira! Poprvé jsme tuhle kapelu dovezli v r. 2006 na Brutal Assault a byla to v ČR jejich premiéra. Od té doby se z těchto Francouzů stal světový fenomén metalu posledních let. Lednový termín zhatil covid, nový termín pro Prahu je 25. červenec!

Dvě nominace Grammy, nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu v renesanci. Francouzský kvartet GOJIRA v lednu českým fanouškům přijede do Prahy představit novou desku „Fortitude“ (Statečnost).

Když bratři Duplantierovi v roce 1996 zakládali kapelu, jen těžko si představovali, že by o několik let později předskakovali dvěma největším metalovým kapelám – věhlasné Metallice a Slayer, že by patřili mezi hlavní hvězdy světových festivalů, nebo že by se o nich hovořilo jako o kapele, která po konci výše uvedených zaujme jejich pozice.

Není divu. GOJIRA již od svých počátků zněla osobitě. Zvrat však nastal v roce 2005, kdy pět let po miléniu talentovaná kapela svým albem „From Mars to Sirius“ vytesala ideální podobu moderně znějící metalové hudby. Od této doby se okolo stabilní čtveřice, jež pohromadě drží už od roku 1998, mluví jako o metalových věrozvěstech a obroditelích, kteří v metalové hudbě zbořili klišé, dali jí nový háv a přitáhli k ní novou fanouškovskou základnu.

Nedávná novinka se jmenuje „Fortitude“ a fanoušci na ní čekali 5 let. Očekávání byla ohromná, obzvlášť když minulá studiovka „Magma“ byla nominována na dvě Grammy. I když se GOJIRA na albu drží svých typických zbraní, nepřestává se otevírat novým směrům a především prohlubuje celkový emocionální prožitek. A navrch přidává silnou hymničnost. Také nepolevuje ve svém boji za lepší svět, kdy opět sympaticky akcentuje ochranu přírody, environmentální témata i lidská práva. „Fortitude“ je prostě opět událost a titul nejprodávanějšího alba v žebříčku Billboard v době vydání tomu odpovídá.

I českému publiku je GOJIRA známá. Pořádající agentura Obscure Promotion je do Čech dovezla již roku 2006 na festival Brutal Assault a byla to v ČR jejich premiéra. Od té doby zde GOJIRA vystupuje pravidelně. Epická novinka však vyžaduje plnohodnotnou show, kam se po okamžitě vyprodané pražské Lucerně k turné k minulému albu, dostane každý. Vidět Francouze na podiu totiž stojí za to. Ne pro jejich energickou show, ale pro nabití se jejich pozitivní karmou. Je to kapela, která nepřestává překvapovat, je to kapela, co pro nás napravuje svět – GOJIRA!

Doprovodem budou ALIEN WEAPONRY z Nového Zélandu a EMPLOYED TO SERVE z Anglie.

Koncert pořádá agentura Obscure Promotion, vstupenky jsou k dostání v síti Ticketmaster.

 

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti pro nový termín koncertu. Pokud chcete požádat o vrácení peněz, učiňte tak v síti Ticketmaster, která je jediným prodejcem vstupenek, nejpozději do 31. 1. 2022. Děkujeme za pochopení.

 

GOJIRA
https://youtu.be/iVvXB-Vwnco
https://youtu.be/3p85-KtgDSs
https://youtu.be/B4CcX720DW4
https://youtu.be/EkRrend3sIw
https://youtu.be/iqrMFNMgVS0
https://youtu.be/Dq4SvG4UrL0
https://youtu.be/hnRv4azfris

ALIEN WEAPONRY
https://youtu.be/5kwIkF6LFDc
https://youtu.be/Lx_xGv70Yyo
https://youtu.be/hcaRzDIg3KM

EMPLOYED TO SERVE
https://youtu.be/BMJiflC4898
https://youtu.be/fH3cwxxjfB8

Archiv

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 20:00

Zavřít

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout