Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Opeth

PO19.09.2022

+ The VINTAGE CARAVAN

Opeth

PO19.09.2022

+ The VINTAGE CARAVAN

Archiv

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 20:00

Opeth se zformovali ve Stockholmu v roce 1990  kolem zpěváka a skladatele Mikaela Åkerfeldta, který jako jediný ze zakládajících členů působí v kapele dodnes. Za třicet let, během kterých vydali třináct alb, prošli Opeth nejen řadou personálních změn, ale především velkým hudebním vývojem.

Přestože původní označení death metalové kapely je jim těsné dávno, definitivně se z něj skupina vymanila až na aktuálním albu “In Cauda Venenum”. „Na téhle desce jsme to opravdu my. Už nemáme ambice dobývat svět nebo posouvat hranice naší popularity o další level, ale posouvat se po kreativní stránce a dělat hudbu tak, jak ji cítíme – tady a teď,” dodává frontman, který si na novém album dovolil ještě jeden úkrok od jejich předchozí tvorby a to – nazpívat celé album ve švédštině. I to dodalo podle zpěvákových slov jejich hudbě na upřímnosti, ale s ohledem na jejich mimošvédské fanoušky se Opeth nakonec rozhodli dotočit i anglickou verzi.

Program
19:00 vstup
19:45 – 20:30 The Vintage Caravan
21:00 – 23:00 Opeth

„Samozřejmě, že chceme, aby se lidem líbilo vše, co uděláme. Ale to není v naší moci. Nevím, jak dnes lidé poslouchají hudbu. Nevím, co při poslechu muziky cítí. Vím jen to, jak hudbu vnímám já. A jak jí poslouchám já – vždy se soustředím jen na poslech desky, nepouštím si jí jako kulisu, při kterém dělám něco jiného. A přál bych si, aby naši fanoušci k tomu přistupovali stejně. Protože, kdo opravdu poslouchá, ten na téhle desce (stejně jako na všech našich předchozích nahrávkách) opět uslyší něco nového,” uzavírá Mikael Åkerfeldt.

Vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti.

Předprodej vstupenek zajišťuje společnost Ticketmaster.

Archiv

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 20:00

Zavřít

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout