Skip to content | Go to the main menu | Go to search

Frog
Leap

SU11.10.2020

Frog
Leap

SU11.10.2020

Get tickets

Doors open 18:00
Concert Starts at 20:00

Show of FROG LEAP was re-scheduled too. New date is October 11th, 2020 – Your tickets remain valid!
Despite the secured re-scheduling date of the show, we still do offer refunds.
Those of you who can’t make the new date can ask for a refund for your e-tickets within two weeks – up to March 30, 2020, at filip@obscure.cz (with email subject „Frog Leap refund“).
As for hard paper tickets, these will be refunded at the respective pre-sale locations – in case of Tickemaster, pls, fill this form https://help.ticketmaster.cz/hc/cs/requests/new.
The refunds are only possible in the given time window, otherwise Your tickets remain valid.

 

Král coverů se vrací!

V létě dvakrát zazářil na festivalu Brutal Assault, před rokem se pak jeho beznadějně vyprodaná show musela na třikrát překládat do většího. Leo Moracchioli a FROG LEAP, bavič ve skořápce tvrdého rockera/metalisty, se 5. dubna po roce vrátí do Prahy!

Jeho nápaditě zmetalizované předělávky známých hitů k sobě pozornost přitahují nejen provedením, ale imponují i nadhledem, s nímž se Leo na všechny ty hity (Adele, Lady Gaga, Abba, Prodigy, Rihanna, M. Jackson, Pantera a další) s ohromným zápalem vrhá, kdy svým entuziasmem dokáže strhnout a bavit masy. A jelikož tentokrát Frog Leap Studios vystoupí ve Foru Karlín, dostane se tak opravdu na všechny.

Přijďte, bude o Vás dobře postaráno!

Get tickets

Doors open 18:00
Concert Starts at 20:00

Close