Skip to content | Go to the main menu | Go to search

Frog
Leap

TU21.09.2021

Frog
Leap

TU21.09.2021

Get tickets

Doors open 18:00
Concert Starts at 20:00

Due to the pandemic situation, tour of FROG LEAP was postponed to 2021. Your tickets remain valid!
Despite the secured re-scheduling date of the show, we still do offer refunds. Those of you who can’t make it in 2021 can ask for a refund for your e-tickets within two weeks – up to midnight of September 23rd, 2020, at filip@obscure.cz (with email subject „Frog Leap refund“ a to speed up the process, do not forget to write the variable symbol of your order).
As for hard paper tickets, these will be refunded at the respective pre-sale locations. For those of you who bought their tickets at the Lucerna’s box office, you can pick up your money by appointment at filip@obscure.cz at our office, or send your payment details and photo(s) of the ticket(s) with a visible barcode to the same email.

 

Král coverů se vrací!

V létě dvakrát zazářil na festivalu Brutal Assault, před rokem se pak jeho beznadějně vyprodaná show musela na třikrát překládat do většího. Leo Moracchioli a FROG LEAP, bavič ve skořápce tvrdého rockera/metalisty, se 5. dubna po roce vrátí do Prahy!

Jeho nápaditě zmetalizované předělávky známých hitů k sobě pozornost přitahují nejen provedením, ale imponují i nadhledem, s nímž se Leo na všechny ty hity (Adele, Lady Gaga, Abba, Prodigy, Rihanna, M. Jackson, Pantera a další) s ohromným zápalem vrhá, kdy svým entuziasmem dokáže strhnout a bavit masy. A jelikož tentokrát Frog Leap Studios vystoupí ve Foru Karlín, dostane se tak opravdu na všechny.

Přijďte, bude o Vás dobře postaráno!

Get tickets

Doors open 18:00
Concert Starts at 20:00

Close