Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Michael Kiwanuka

ÚT12.07.2022

Michael Kiwanuka

ÚT12.07.2022

Archiv

Otevření dveří 18:30
Začátek akce 19:30

Support: Amelie Siba

18:30 otevření sálu
19:30 Amelie Siba
20:30 Michael Kiwanuka

 

Vzhledem ke stále trvajícím protiepidemickým omezením kulturních akcí se koncert Michaela Kiwanuky ve Fórum Karlín přesouvá na 12. 7. 2022. Vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud by se vám nový termín nehodil, můžete vstupenky do 18. 7. 2021 refundovat u svého prodejce.

Děkujeme za pochopení.

Red Triangle & D Smack U Promotion

Třetí album Michaela Kiwanuky nazvané KIWANUKA vyšlo 25. října 2019 na Polydor Records a hudební fanoušci v Česku se mohou radovat z oznámení, že živě ho budou moci slyšet 20. července ve Fóru Karlín. Koncert byl pro obrovský zájem přesunul z Lucerna Music Baru do Fóra Karlín. Vstupenky zakoupené do Lucerna Music Baru platí i do Fóra Karlín, není zapotřebí je měnit. Vstupenky za 790 Kč + poplatky pořídíte na GoOut.cz a v síti Ticketmaster. V případě nevyprodání vstupenek v předprodeji pak na místě za 900 Kč.

Nahrávka Kiwanuka následuje po desce Love & Hate, která vyšla v červenci 2016 a získala nadšené recenze i první místo v albové hitparádě. Michael Kiwanuka byl již dvakrát nominován na Mercury Prize, třikrát na ocenění BRIT a byl vyhlášen jako vítěz BBC Sound 2012.

Loňské album Kiwanuka bylo nahráno v New Yorku, Los Angeles a Londýně. Michael ve studiu opět spolupracoval s producentským týmem ve složení Danger Mouse a Inflo.  Album je podobně jako to předešlé zahalené do psychedelického oparu, ale je rozmanité – uslyšíte na něm ohlasu velikánů jako Gil Scott-Heron, Bobby Womack nebo Otis Redding. Michael na desce pracoval dva roky.

Michael o albu říká: “Minulé album bylo hodně introspektivní a fungovalo nejspíš jako terapie. Tohle je víc o jakémsi pocitu spokojenosti, kým jsem, a o tom, co chci vlastně říct. Jak zůstat pevný a přijít s výzvou pro sebe i posluchače? Je to deska o přijetí sama sebe, ale triumfálněji než jen melancholicky. Je to album, které zkoumá, co dnes znamená být lidskou bytostí.”

Kiwanuka je výsledkem pozoruhodného růstu výjimečně talentovaného hudebníka. Svůj přirozený talent vepsal do díla, které spojuje různá komplikovaná témata – černošskou identitu, násilí a sebepochybnost – a je atmosférické a náladotvorné. “Věci, které se vám nakonec líbí, jsou často věci, které chcete skrýt. A to jsou zřejmě věci, které nás spojují.” Říct lidem, kdo opravdu jste, pravdivě a neomylně, nebylo nikdy tak vzrušující.

Album Kiwanuka, je čerstvě nominováno na Nejlepší britské album NME 2020 Awards. Výsledky se dozvíme v průběhu slavnostního večera, který proběhne v londýnské O2 Academy 12. února.

Archiv

Otevření dveří 18:30
Začátek akce 19:30

Zavřít

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout