Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Keane

NE02.02.2020

Cause and effect tour

Keane

NE02.02.2020

Cause and effect tour

Archiv

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 20:00

Krátce poté, co kapela Keane vydala nové album Cause and Effect, ohlašuje na začátek roku 2020 evropské turné. Celá šňůra odstartuje 20. ledna v Bruselu a v průběhu ledna a února bude čítat celkem šestnáct koncertních zastávek. Kapela v létě nadchla své fanoušky v rámci festivalových vystoupení v Anglii a Evropě a okamžitě vyprodané byly i její koncerty v Americe, Francii a Německu, kde se představila například v pařížském La Maroquinerie či v klubu Lido v Berlíně.

Album Cause and Effect je nástupcem desky Strangeland z roku 2012, která obsahovala úspěšné singly „Disconnected“ a „Silenced By The Night“. Zrod nového alba byl překvapením i pro samotnou kapelu. Během pauzy zpěvák Tom Chaplin vydal dvě úspěšná sólová alba, ale chyběl mu jeho starý sparingový partner Tim Rice-Oxley. “Sám jsem se divil, jak moc jsem se nechal tímto tajemným a důležitým vztahem unášet,“ uvedl Tom.

Tim mezitím, kdy si procházel svými vlastními životními boji a zápasy, napsal album plné úžasných osobních písní naplněných nejen humorem, ale i bolestí. Když písně Tom, baskytarista Jesse Quin a bubeník Richard Hughes slyšeli, byli do nich okamžitě vtaženi – jak zvukově, tak i textově. Od tohoto okamžiku kapela našla opět sama sebe, vrátila se do studia a začala dělat to, co tak milovala – přivedla nové písně do života a mezi členy došlo znovu k propojení.

Jak dodává Tim Rice-Oxley: “Máme v sobě hodně skvělé hudby.” A album Cause and Effect je přesně takové…

Jak to kapele jde naživo po několikaleté pauze, se budeme moci brzy přesvědčit i v Praze. Jednou z šestnácti evropských zastávek bude i naše hlavní město, kde se Keane ve Foru Karlín představí již 2. 2. 2020. 

Archiv

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 20:00

Zavřít

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout