Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Parkway Drive

PO12.04.2021

Viva the Underdogs

Parkway Drive

PO12.04.2021

Viva the Underdogs

Vstupenky

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 19:00

Parkway Drive se vrací do Prahy, v dubnu opět ovládnou Forum Karlín!

Každá jejich koncertní zastávka je nezapomenutelná. Ať vystupují na festivalu nebo sólově, jejich živelné show plné pyrotechnických a světelných efektů, rotujících bicí i vysokozdvižných plošin (a bezchybných instrumentálních i pěveckých výkonů v neposlední řadě), se pokaždé zařadí mezi koncertní události roku. A nejinak tomu jistě bude i 12.dubna příštího roku, kdy se Parkway Drive po dvou letech vrátí do pražského Fora Karlín. Tentkrát navíc posíleni ještě o hostující Hatebreed a Crystal Lake!

Vstupenky budou k zakoupení za 1190 korun od 3.7. od 11 hodin exkluzivně v síti Ticketmaster.

Australští Parkway Drive vydali od svého vzniku v roce 2003 do dnešního dne šest studiových desek, které všechny bodovaly v prodejním žebříčku ARIA v první desítce. Posledním z nich byla nahrávka “Reverence” z roku 2018, která kapele v cenách ARIA Awards vynesla již druhé vítězství v kategorii “nejlepší hard rock/heavy metalové album”.

V listopadu loňského roku skupina ohlásila dokumentární film Viva the Underdogs, který mapuje patnáctiletou cestu Parkway Drive za slávou, od jejích hardcorových počátků až po ovládnutí evropských festivalů v roce 2019, a bez příkras zachycuje vzlety i pády kapely, spory i euforii z dosažených úspěchů.

V březnu se dokument, jenž se po celém světě promítal v kinech jen po jednu jedinou lednovou noc, dočkal stejnojmenného soundtracku, který přinesl záznam vystoupení Parkway Drive na ikonickém Wacken Open Air v roce 2019 a tři skladby nazpívané frontmanem Parkway Drive Winstonem McCallem v němčině – písně “Würgegriff(Vice Grip)”, “DieLeere(The Void)” a “Schattenboxen(Shadow Boxing)”, na kterém hostuje německý raper Casper.

Parkway Drive se zformovali v roce 2003 v Austrálii v Byron Bay. Od svého vzniku v roce 2003 do dnešního dne zdokumentovali svoji kariéru na šesti studiových deskách, jednom minialbu, dvou DVD a knize, která mapuje dekádu jejich existence. Pětkrát byly jejich nahrávky oceněny zlatou deskou a jejich poslední čtyři alba bodovala v prodejním žebříčku ARIA v první desítce, přičemž předposlední deska “Ira” i její následovník “Reverence” se vyhouply až na první místo! Jsou rovněž držiteli dvou cen ARIA Awards a extrémně aktivní koncertní kapelou, která každý rok odehraje na stovky koncertů. Jsou to i jejich energické show, plné pyrotechnických a světelných efektů, rotujících bicí či vysokozdvižných plošin, které přenesly Parkway Drive z australských klubů mezi hlavní hvězdy největších evropských festivalů. A právě o tom, o nelehké patnáctileté cestě Parkway Drive za slávou, vypráví letošní dokument Viva the Underdogs, jehož soundtrack skupina přijede v dubnu příštího roku k nám osobně představit.

 

Vstupenky

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 19:00

Zavřít