Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

D.Y.K.

ST03.02.2021

D.Y.K.

ST03.02.2021

Archiv

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 20:00

Tour k nově vydanému albu Vojtěcha Dyka – D.Y.K., které se natáčelo v New Yorku s Ondřejem Pivcem, držitelem Grammy, se dostane i do Fora Karlín!

Muž, který se dosud na české hudební scéně prezentoval především spoluprací s brněnským B-Side Bandem, se tentokrát postavil na vlastní nohy. 22. listopadu 2019 vyšlo jeho sólové album D. Y. K. Jmenuje se tak nejenom ono, ale i celý projekt, který vznikl v americkém New Yorku.

Stalo se to ve spolupráci s tamními prvotřídními hudebníky a s tvůrčí a hudební svobodou v zádech. Dyk si skladby složil. Nahrávka je pak velice pestrá a dokazuje, že český zpěvák není v hudbě stylově nijak omezený a putuje coby autor i interpret celým barevným hudebním světem.

Deska vznikala v New Yorku ve spolupráci s Ondřejem Pivcem, který má doma cenu Grammy za album s Gregorym Porterem. Muzikant, jenž v New Yorku žije již deset let, přizval do nahrávacího procesu také svou kapelu Kennedy Administration. A Kennedy, zpěvačka jmenované kapely, je autorkou anglických textů na desce. Díky tomu je nahrávka provoněná i autentickými vlivy americké kultury.

„Každý člověk hledá svou životní cestu. Já na té své pokročil o nějaký ten krok jinam, do svého nitra autorského, do svého vesmíru hudebního, do světa bez hranic. Až tak, že jsem v New Yorku přizval zahraniční hráče a díky Ondřeji Pivcovi a Kennedy Administration udělal své nekompromisně autorské album,“ popisuje novou etapu Dyk.

„Opustil jsem komfortní zónu České republiky a zpíval v místech, kde je Vojtěch Dyk nula. Díky tomu mohu ukázat, jestli ve mně opravdu něco je. Byl to naprosto osvobozující pocit, jehož výsledkem je naprosto svobodná deska,“ dodává.

Archiv

Otevření dveří 18:00
Začátek akce 20:00

Zavřít

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout