No Name
11.4.2019

KOUPIT VSTUPENKY

OTEVŘENÍ DVEŘÍ 18:30

Začátek akce 19:30

NO NAME MAJÍ JEDINEČNÝ HUDEBNÍ PRECEDENS „ŽI...A NECH ŽÍT" A NAPLÁNOVALI VELKÉ ČESKO-SLOVENSKÉ TURNÉ!

Skupina NO NAME má na kontě další unikát! Jeden zpěvák zpívá v nové skladbě „Ži...a nech žít“ dvěma jazyky! Píseň kluci nahráli k 100. výročí založení Československa a Igor Timko ji otextoval a nazpíval slovensky a česky! Nový song kapela představí na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019, které se chystá na jaře příštího roku po celém Česku a Slovensku! Nenechte si ujít hity "Čím to je", "Žíly" či "Ty a Tvoja sestra" od Košic až po Karlovy Vary, NO NAME naplánovali 5 zastávek po Slovensku a 18 v Česku!

Ži...a nech žít". Tak se jmenuje nová jedinečná česko-slovenská píseň oblíbené skupiny No Name.

YouTube: http://bit.ly/2D6zotd

Deezer: http://bit.ly/2Sn7Cge

iTunes: https://apple.co/2yzzEgg

Google Play: http://bit.ly/2D6pAzg

Spotify: https://spoti.fi/2D4xl93

Amazon Music: https://amzn.to/2yBb8M5

„Z hudebního hlediska jde o ‘precedens‘, protože skladba v sobě zahrnuje dva jazyky, česky je to žij, slovensky Ži…. Chtěli jsme poukázat na jedinečný diplomatický počin, kdy Masaryk a Štefánik přesvědčili celý svět, že onoho času bylo nutné, aby vznikl jednotný stát, Československo. Proto je píseň nazpívaná jedním zpěvákem ale ve dvou jazycích. I tímto výrazovým prostředkem jsme chtěli poukázat na stoleté období Slováků a Čechů a upozornit na jedinečné vnímání slovenského a českého jazyka, na soužití, vztahy…“ vysvětluje Igor Timko.

Tématem písně je vznik Československa, hudbu napsal Igor Timko spolu s klávesákem No Name Zolim Šallaiom. Text má na kontě lídr Igor Timko. Novinka zazněla v premiéře symbolicky v obou zemích bývalého Československa najednou.

"Ke vzniku skladby nás inspirovala příhoda z Varšavy, kde jsme v anglickém jazyce jednali o možném uvedení No Name na evropský trh. Když jsme se v dané chvíli potřebovali poradit, tak jsme se s naším tehdejším českým vydavatelem z Prahy Zbyňkem Knoblochem bavili každý po "svém". A ten Angličan se nás ptá: Chlapi, to mi chcete říct, že každý hovoříte svým jazykem a navzájem si rozumíte? To jsem v životě neviděl… „s úsměvem říká Igor Timko.

Novinku odpálí oblíbení hudebníci na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019, které naplánovali od února až do dubna příštího roku.

"Na kapely se chodí hlavně kvůli hitovkám, díky kterým jsme se s fanoušky poznali, takže největší hitovky odezní na sto procent. Zahrajeme však i písně, které jsou mezi našimi posluchači oblíbené, ale prostor v rádiovém vysílání nedostaly. Poprvé zahrajeme živě píseň "Kdo dokáže", kterou jsme původně napsali k 90. výročí rádiového vysílání na Slovensku a později do této písně vstoupil i Karel Gott. Premiéru měla v O2 areně. Nyní se stane součástí našeho playlistu," plánuje Igor Timko.

Kapela No Name hraje v sestavě Igor Timko - zpěv, Dušan Timko - kytara, Ivan Timko - bicí, Roman Timko - kytara, Vilo Gutray - basa a Zoli Šallai - klávesy. Všichni členové se těší na české a slovenské fanoušky, přičemž na turné je spolu čeká úctyhodných 23 koncertů!

"Akustické turné je vždy chuťovka, nejde o velké halové koncerty, ale o speciálně aranžovaný program, kdy se s publikem intenzivněji komunikuje, vtipkuje, kdy je divák mnohem více vtažen do dění koncertu. My tento druh koncertování milujeme. Právě kontakt s publikem je přidaná hodnota živého hraní. Považuji to za stejně důležitou součást koncertu, jako jsou písně," uzavírá Igor.

NO NAME již přes 20 let sklízejí úspěchy doma i za hranicemi Slovenska. Například již podesáté kapela získala v České republice prestižní ocenění Slavík bez hranic. Vstupenky na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 si můžete koupit v sítích Ticketmaster a  Predpredaj.sk , více informací o skupině No Name pak naleznete na www.no-name.sk

Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019

Česká republika

DALŠÍ AKCE

IMT SMILE

19.11.2019 20:00

Mydy Rabycad

22.11.2019 20:00

Xindl X

28.11.2019 20:00

Mirai

3.12.2019 20:00

Beth Hart

6.12.2019 19:30