The Music of Stranger Things
2.2.2019

KOUPIT VSTUPENKY

OTEVŘENÍ DVEŘÍ 19:00

Začátek akce 20:00

The Music of Stranger Things
 

Festival Film Music Prague 2019 uvádí koncert hudby z oblíbeného seriálu stanice Netflix – STRANGER THINGS. Skladatelé a muzikanti Kyle Dixon & Michael Stein (z kapely S U R V I V E) se v české premiéře postaví za syntezátory, aby vás provedli svojí tvorbou pro tento seriál.

Držitelé Emmy a nominace na cenu Grammy Kyle Dixon a Michael Stein z kapely S U R V I V E cestovali zpět hudebním časem, aby přinesli největší popkulturní fenomén roku 2016 – seriál Stranger Things.Tohle zasněné duo vzdává nostalgickou poctu odkazu Johna Carpentera a Stevena Spielberga, kteří patří mezi největší osobnosti žánru hororu a fantasy. Tvůrci seriálu The Duffer Brothers se zamilovali do hudby této kapely, která kombinuje klasický synth sound s moderními trendy. Výsledná alchymie učarovala milionům fanoušků po celém světě. Hlavní téma získalo prestižní Primetime Emmy Award, samotný soundtrack si pak připsal dvě nominace na cenu Grammy v kategorii Nejlepší soundtrack pro vizuální média. V neposlední řadě je třeba zmínit cenu ASCAP v kategorii TV skladatelé roku, stejně tak je významná nominace na Skladatele roku v rámci World Soundtrack Award.

Dixon a Stein, oba rodáci z Texasu, se narodili na začátku 80. let, odkud seriál Stranger Things čerpá inspiraci. Poznali se už jako teenageři, kteří doslova propadli analogu a elektronickým tónům jejich dětství. Kapela S U R V I V E brzy na to vyrazila na turné po Spojených státech a Evropě.

“Každý synťák má kouzelnou moc, pokud to tak chcete nazvat,” říká Dixon. “Můžete vytvořit jakýkoli myslitelný zvuk,” dodává Stein, “nebo si s ním můžete hrát a najít něco, co vás inspiruje.”

 Změna programu a účinkujících vyhrazena.

Dress code:
smart casual

DALŠÍ AKCE

Pokáč

24.10.2019 20:00

Skepta

25.10.2019 20:00

Barbora Poláková

26.10.2019 20:00

Pavel Callta

7.11.2019 19:00