Labutí Jezero
11.11.2018

KOUPIT VSTUPENKY

OTEVŘENÍ DVEŘÍ 17:00

Začátek akce 18:00

„LABUTÍ JEZERO“ V PROVEDENÍ SOUBORU RUSSIAN CLASSICAL BALLET

Balet o dvou dějstvích a čtyřech aktech

RUSSIAN CLASSICAL BALLET, prestižní moskevský soubor řízený slavnou tanečnicí Evgeniya Bespalova, poprvé v České republice představí nové zpracování mistrovského díla klasického baletu LABUTÍ JEZERO, příběhu lásky, zrady a triumfu dobra nad zlem.

LABUTÍ JEZERO je plné romantismu a krásy a je považováno za divácky nejatraktivnější dílo v repertoáru klasického tance. Choreografie LABUTÍHO JEZERA vyžaduje velké dovednosti a vysoké technické schopnosti při interpretaci postav.

Dvojí charakter představovaný čistotou postavy Bílé labutě a intrikami Černé labutě vyžaduje vysokou úroveň dramatického umění a virtuozity v interpretaci hlavní tanečnice, zejména ve dvou tancích Grand Pas de Deux ve druhém a třetím aktu. Dalším vrcholným okamžikem je oslnivý tanec malých labutí.

Prestiž a nadčasová proslulost vychází z hudebních motivů inspirovaných Petrem Čajkovským, ale i vynalézavé a expresivní choreografie Mariuse Petipy, která propojením lidského těla s pohyby labutě ukazuje jeho genialitu, choreografický potenciál a uměleckou kreativitu. Téma čisté romantické poezie, kde dobro vítězí nad zlem.

Petr Čajkovskij složil toto mistrovské dílo transcendentálním způsobem; suita z baletu, op. 20, dala práci tohoto ruského skladatele punc nesmrtelnosti. Úspěch Čajkovského skladeb vyplývá z jeho schopnosti vyjadřovat pocity prostřednictvím jazyka hudby, skládat intenzivní a emocionální melodie.

Soubor Russian Classical Ballet přináší unikátní klasickou produkci s neuvěřitelně realistickou scénografií vytvořenou v proslulém Petrohradském ateliéru, kde se produkují scénáře pro Velké divadlo, Mariinské divadlo, Pařížskou operu nebo divadlo La Scala. Oslnivé modely a doplňky s přepychovými detaily, to vše doplněno řadou půvabných melodií, společně utvářejí toto klasické baletní dílo. Obsazení skvělými sólisty a umělci v čele se dvěma mezinárodními tanečními hvězdami.

 Skvělá produkce, klasická a neodolatelná, která představuje nezapomenutelný a pamětihodný zážitek. Unikátní show, která se trvale zapíše do paměti publika. Nenechejte si ji ujít!

 O SOUBORU

 Našim posláním je zachování tradice klasického ruského baletu. Soubor Russian Classical Ballet pdo vedením Evgeniya Bespalova se skládá z tanečníků, kteří absolvovali nejvýznamnější choreografické školy v Moskvě, Petrohradu, Novosibirsku nebo Permu. Těleso souboru tvoří slavní umělci z některých nejprestižnějších tanečních divadel se znalostmi a zkušenostmi z mezinárodní baletní scény, spolu s novou vlnou čerstvých talentů v oblasti klasického tance.

 TECHNICKÉ INFORMACE

Hudba PETR ČAJKOVSKIJ Choreografie MARIUS PETIPA a LEV IVANOV

Libreto VLADIMÍR BEGIČEV a VASILIJ GELTZER Scénografie RUSSIAN CLASSICAL BALLET

Kostýmy EVGENIYA BESPALOVA Umělecká režie EVGENIYA BESPALOVA Světová premiéra 27. února 1877, VELKÉ DIVADLO, Moskva, Rusko Trvání 140 minut s přestávkou 20 minut

 DALŠÍ INFORMACE

www.rcballet.com

www.youtube.com/russianclassicalTV

www.facebook.com/rcb.russianclassicalballet

 

 

DALŠÍ AKCE

Pokáč

24.10.2019 20:00

Skepta

25.10.2019 20:00

Barbora Poláková

26.10.2019 20:00

Pavel Callta

7.11.2019 19:00