Klíče odnikud
11.3.2019

KOUPIT VSTUPENKY

OTEVŘENÍ DVEŘÍ 18:30

Začátek akce 19:30

Balet plný emocí!

Taneční událost roku 2018 v mimopražských divadlech.

 

Námět, režie a choreografie Petr Zuska

Hudba: fragmenty z Requiem A. Dvořáka a klavírního cyklu Po zarostlém chodníčku L. Janáčka

 

Tančí mezinárodní soubor baletu Jihočeského divadla (CZ, F, BR, S, JAP, GR, H, I)

V hlavní roli: Julie De Meulemeester (F)  - jedna z nejtalentovanějších  a nejcharizmatičtějších sólistek v historii baletního souboru Jihočeského divadla . 

Petra Zuska o Julii : „ …sólistka, u které se snoubí naprostá muzikálnost, naprostá citlivost, technická dovednost,   stylovost  a obrovské charisma…“

 

Živá klavírní interpretace: Božena Steinerová – klavírní virtuozka, jejíž koncertní i pedagogické působení zahrnuje většinu kontinentů světa.

 

Celovečerní taneční divadlo Petra Zusky se opírá o ostrý kontrast dvou velice rozdílných hudebních děl. Jde o skladby dvou neporovnatelných geniálních českých skladatelů, Dvořákovo Requiem a Janáčkovu klavírní lyriku. Celovečerní „choreografická variace“ je inspirována nedávnou návštěvou dnes již úplně opuštěného domu jeho prarodičů. Ten byl po několik posledních desetiletí obýván jednou osamocenou ženou, která zde posléze v naprosté samotě i zemřela.

 Více informací o představení: https://www.jihoceskedivadlo.cz/porad/2142-klice-odnikud

Recenze OPERA +   100%     https://operaplus.cz/klice-odnikud-zuskuv-mistrovsky-kus-v-ceskych-budejovicich/?pa=2

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uvádíme v rámci akce:  JIŽNÍ SPOJKA - divadelní přehlídka Jihočeského divadla v Praze.

Jihočeské divadlo jede za vámi! Směr Budějovice - Praha. Vezeme s sebou to nejlepší ze své produkce. Jihočechům hrajeme už 100 let a chceme to naše jubileum oslavit také s vámi. Přijďte do Disku, NODu, ABC a Fora Karlín, kde celý festival zakončíme.

A pozor vezmeme vás i k nám na jih! Proč? Protože v “Budějovicích by chtěl žít každý”. Pojedete autem, busem, vlakem nebo přijdete pěšky? Prostě přidejte plyn a dorazte. Jihočeské divadlo je čtyřsouborové profesionální divadlo. Ano i my na jihu máme profíky, které každé léto vidí 60 000 z vás na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Vy máte jedinečnou příležitost vidět je v rozmezí dvou týdnů i ve vašich divadlech. To je výzva, nemyslíte?

DALŠÍ AKCE

Stas Mihailov

28.9.2019 20:00

New Order

3.10.2019 20:00

As I Lay Dying

4.10.2019 19:00

Setkání Hvězd

6.10.2019 20:00

Orchestr Ježkovy Stopy

6.10.2019 15:00