Tomáš Klus
17.11.2018

KOUPIT VSTUPENKY

OTEVŘENÍ DVEŘÍ 17:00

Začátek akce 19:00

Očekávané šesté album Tomáše Kluse a Cílové skupiny SPOLU s celkem 21 žánrově pestrými skladbami vyšlo v pátek 7. září a jen o pár týdnů později se Tomáš s kapelou vydá na podzimní turné. Novinky i dobře známé starší písničky uslyší naživo publikum v jedenácti českých městech včetně pražské zastávky ve Fórum Karlín. 

Album SPOLU obsahuje výlety do různých hudebních stylů, zazní rockovější, folkové či indie skladby, ale i hospodská odrhovačka. Hlavním poselstvím je poznání, že mluvit spolu a milovat jsou nejcennější okamžiky v životě. Na CD se kromě Tomáše Kluse a Cílové skupiny (ve stabilním složení Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) podílela také Tamara Klusová a Jan Jelen. Nahrávalo se ve studiu ArtDock Marka Štiftera v únoru 2018. SPOLU vychází v exkluzivní distribuci Supraphonu a bude k dostání jak u všech prodejců CD, tak na digitálních servisech jako jsou Supraphonline, iTunes, Spotify a další.  Ke každému CD je přibalen barevný náramek.

Pro album je charakteristický princip kruhu, který se promítl i do designu bookletu, o který se postaral výtvarník a tatér Ondrash ve spolupráci s grafickým designérem Stanislavem Tomšejem. S danou koncepcí, tvarem kruhu, koresponduje i vizuál koncertů, jehož autorem je Matyáš Vorda. „Součástí zadání bylo co nejméně digitálního hi-tech vybavení a co nejvíce divadelně, hravě a ´analogově´. Snažil jsem se také myslet na to, že při Tomášových koncertech jsou důležitou součástí jeho výlety mezi diváky a tak je třeba přistupovat i k hledišti jako k jevišti. Zkrátka auditorium se vizuálně propojí s podiem a hranice mezi interpretem a divákem budou smazány i absencí veškerých zábran a plotů. Hlavním prvkem vizuálu podzimních koncertů budou lampiony. Opravdu hodně lampionů. Těšit se můžete i na loutkové divadlo. Několik kilometrů provázků a stuh, stíny i světlo,“ upřesňuje Matyáš Vorda a dodává: „Tomáš mě oslovil, abych pomohl s vizuálem koncertů vlastně podruhé. Při minulém turné jsem tvořil video obsah do velkého ledkového oka, které bylo za kapelou. Letos jsem dostal na starost vymyslet celkový koncept a vizuál koncertů.“ 

 

DALŠÍ AKCE

Chinaski

12.12.2018 20:30

Jelen

15.12.2018 20:00

Dymytry

19.12.2018 20:00