Forum Karlín s prvotřídní akustikou

22. 05. 2014

(Praha, 22. května 2014) Forum Karlín, nový multifunkční sál, který se nachází v pražském Karlíně, přinese do Prahy nové akustické zážitky. Perfektní zvuk si budou moci návštěvníci vychutnat nejen na koncertech rockových kapel, během představení opery, divadla či muzikálu, ale ocení ho i například účastníci konferencí nebo workshopů.

Společenská hala Forum Karlín s kapacitou až 3 000 diváků přivítá první návštěvníky na začátku června. O výjimečnou akustickou pohodu uvnitř sálu, tedy o to, aby si diváci vychutnali ten nejlepší zvuk při nejrůznějších akcích a odnesli si tak jedinečné zážitky, se postarali autoři akustického řešení, společnosti AVETON a SONING Praha. „Praha dosud neměla víceúčelový sál s takovou kapacitou, který by vyhověl jak požadavkům pro vystoupení skupin s elektroakustickou podporou, tak i například klasickému symfonickému žánru,“ říká Ing. Josef Žikovský ze společnosti AVETON, a dodává, „proto je nový sál Forum Karlín unikátní.“

Při realizaci akustického řešení byl kladen veliký důraz nejen na výběr vhodných stavebních materiálů a rezonančních desek, ale i na detaily akustických prvků na jevišti a v hledišti. Velká pozornost byla věnována i instalaci ozvučení. Základní pevné elektronické ozvučení prostoru pro akce menšího rozsahu zajistí špičkový francouzský audio systém L´Acoustics, pro větší zvukové produkce bude výkon systému navýšen na míru pořádané akce. Na perfektní zvuk se tak mohou těšit například fanoušci amerických kapel Nine Inch Nails či Queens of The Stone Age, které zde vystoupí v červnu a v srpnu. Akustiku také prověří mezinárodní urbanistická konference reSITE, která se ve Foru Karlín koná ve druhé polovině června.

Informace pro editory:
Forum Karlín je nový administrativně-společenský projekt v unikátní lokalitě rozvíjející se pražské čtvrti Karlín. Jeho součástí je víceúčelová hala s kapacitou 3 000 míst poskytující flexibilní zázemí pro všechny druhy kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Projekt tvoří nejmodernější mediální newsroom vydavatelství Economia v rekonstruovaných prostorách historického objektu, kde byly od roku 1908 vyráběny moderní parní kotle pro celé Rakousko-Uhersko. Další částí projektu je osmipodlažní novostavba zahrnující 9 500 m2 moderních kancelářských ploch. Nová budova nabízí šest podlaží kanceláří nejvyšší kvality ve druhém až sedmém patře. Součástí tří podlaží jsou také terasy, vrchní patra navíc nabízí pozoruhodné výhledy do okolí. Lokalita pražské čtvrti Karlín nabízí veškeré zázemí, dostatek služeb i vyžití pro volný čas, klid i pulzující život v těsné blízkosti historického centra Prahy. Spojení historie a moderní architektury, kombinace administrativních prostor, obchodů a služeb, přítomnost nájemců působících v progresivních oblastech podnikání, to vše spoluvytváří zcela jedinečnou atmosféru. Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill.