AVISHAI COHEN TRIO

AVISHAI COHEN TRIO

Mistr integrace (Rhein Main Presse) Praha, 26. 9. 2017 Kontrabasista, vokalista, skladatel a kapelník Avishai Cohen si během posledních dvou desetiletí získal reputaci jednoho z nejvýznamnějších světových hráčů na kontrabas. Nicméně vlivu se na světové hudební scéně dopracoval jako skladatel s vlastním hudebním stylem. Nyní se svým Triem přichází na scénu s nejnovějšími skladbami a aranžemi i s mnohými z oblíbených skladeb z nahrávek posledních let.
Na pódiu ho doprovází jeden z mnohostranných, adaptibilních a svěžích hlasů současné jazzové scény, pianista a skladatel Omri Mor. Jeho muzikální rozsah sahá od klasiky a jazzu po hudbu arabskou a andaluzskou, alžírskou chaabi a latinu.

K Avishaiovi se také přidal kreativní a osobitý Noam David, bubeník, jehož opulentní styl a komplexní polyrytmické soundy výrazně ovlivnily rozrůstající se izraelskou hudební scénu.
Je to 13 let, co se Avishai Cohen poprvé představil pražskému publiku. Letos vystoupí 21. prosince od 20.00 hod. na svém dosud největším pražském koncertu v sále Fóra Karlín.


Obsazení:

Avishai Cohen – basa, zpěv
Omri Mor - piano
Noam David – bicí

„Bezpochyby je pódium místem, kde se Cohen cítí jako doma natolik, že návštěva jednoho z živých vystoupení je snad nejlepší způsob, jak se seznámit s jeho hudebním univerzem.”
Vstupenky budou od 27.září v prodeji v síti Ticketportal
Koncert pořádá P&J Music v rámci koncertní série JMW 2017


BIO:
Avishai Cohen se narodil 20. dubna 1970 v městečku Kabri nedaleko Jeruzaléma. Pochází z hudební rodiny, a tak hned v dětství začal hrát na klavír. Ve čtrnácti však poprvé uslyšel nahrávky legendy jazzové baskytary Jaca Pastoria a byl jimi natolik okouzlen, že se rozhodl pro změnu nástroje. Po dvou letech strávených povinnou službou v armádě, kterou Cohen absolvoval jako kontrabasista vojenské kapely, se v roce 1992 vydal do New Yorku. Tady sbíral pět let zkušenosti hraním na ulici, v metru a v jazzových barech. K tomu navštěvoval lekce na New School v New York City. Průlom v Cohenově kariéře přišel v roce 1997, kdy si jeho talentu všiml dnes již dvaadvacetinásobný držitel Grammy, pianista Chick Corea. V různých Coreových kapelách Avishai figuroval až do roku 2003. Paralelně s hraním u Chicka začal vydávat i sólová alba. To první se jmenovalo “ Adama” a vyšlo v roce 1998. Cohena si následně začalo všímat čím dál více osobností hudební branže a tak postupně spolupracoval například s Bobbym McFerrinem, Royem Hargrovem, Kurtem Rosenwinkelem, Danilem Perezem, Nneenou Freelon či Herbiem Hancockem. Věnoval se i studiové práci pro interprety pohybující se na pomezí R&B, jazzu a popu, nahrával například s Alicií Keys. Svoje zatím poslední album ”From Darkness” vydal v roce 2015 a 6. října vychází jeho další album s názvem ”1970”.
Live at Marciac Jazz Festival 2016 – ‘Besame Mucho’: https://youtu.be/MsBB22-kZGM
Live at Nilüfer Caz Tatili Festival 2017 https://youtu.be/eDP1p6T9EgAstart/začátek 19:15
end/konec 22:45
Šatna bude v provozu / Cloakroom will be open
21
Dec
AVISHAI COHEN TRIO
from 19:15
Concert
Buy ticket