Základní informace

Kde nás najdete

Ilustrační obrázek Centra Karlín

Forum Karlín se nachází v srdci pražské čtvrti Karlín nedaleko centra města (Pernerova 53, 186 00 Praha 8 – Karlín).

V blízkosti jsou umístěny stanice metra Křižíkova a tramvajové zastávky Křižíkova a Urxova. Nejbližší autobusová zastávka Tachovské náměstí naleznete na Žižkově, ze kterého se k nám dostanete tunelem pro pěší pod vrchem Vítkov.

Nedaleko Fora Karlín se nachází autobusové nádraží Florenc, vlakové Masarykovo nádraží a také pražské Hlavní nádraží.

Parkování:

Parkoviště v ulici Thámova, 300 m od Fóra Karlín. Možnost ONLINE REZERVACE parkovacího stání zde:
https://www.bezpecneparkovani.cz/THAMOVA---KARLIN-PARKING-pid-1985-1001

V případě dotazů kontaktujte: info@bezpecneparkovani.cz, +420 734 204 322 (Po – Pá: 09.00 – 17.00)

nebo v ulici Pernerova 100m od Fora Karlín:
http://www.ikarlin.cz/firma.php?nonstop-parkoviste-pernerova&s=

Parkoviště v ulici Křižíkova, 500 m od Fóra Karlín. Možnost ONLINE REZERVACE parkovacího stání zde:
https://www.bezpecneparkovani.cz/KARLIN-PARKING---KRIZIKOVA--pid-36274-1001

Metro

Nejbližší stanice metra Křižíkova na trase B se nachází cca 3 minuty chůze od Fora Karlín. Po výstupu ze stanice se vydáte ulicí Thámova směrem k vrchu Vítkov a následně odbočíte doleva do ulice Pernerova k Foru Karlín.

Stanice Florenc (metro C) je vzdálena cca 12–15 minut chůze. K Foru Karlín se dostanete po ulici Sokolovská (přijdete ke stanici metra Křižíkova a následně pokračujete od této stanice dle popisu výše) nebo Pernerova, která vás dovede přímo k Foru Karlín.

Tramvaj

V případě, že cestujete tramvají směrem z centra města, vystupte na zastávce Křižíkova a vydejte se ulicí Thámova směrem k vrchu Vítkov. Následně odbočte doleva do ulice Pernerova k Foru Karlín.

Pokud cestujete tramvají z opačného směru, vystupte na zastávce Urxova a pokračujte ve směru jízdy tramvaje na světelnou křižovatku ulic Sokolovská a Šaldova. Následně pokračujte ulicí Šaldova (z ulice Sokolovská doleva) až k vrchu Vítkov, kde se Šaldova kříží s ulicí Pernerova. Zde odbočte doprava a pokračujte k Foru Karlín.

Autobusy pražského Dopravního podniku

Nejbližší zastávka autobusů MHD, Tachovské náměstí, se nachází na druhé straně vrchu Vítkov na pražském Žižkově. Od ní stačí projít pěším tunelem pod Vítkovem do Karlína a následně odbočit doprava k Foru Karlín. Cesta trvá cca 5 minut.

Meziměstské autobusy

V případě, že dorazíte na autobusové nádraží Florenc, doporučujeme využít linku metra B a vystoupit na stanici Křižíkova. Následně pokračujte dle výše uvedeného popisu. Metro doporučujeme využít i z ostatních autobusových nádraží. Na některých najdete stejnou linku B, u některých je třeba mezi linkami přestoupit.

Ilustrační obrázek Centra Karlín

Vlaky

V případě, že cestujete vlakem, doporučujeme vystoupit na nádražích Praha Masarykovo nádraží, Praha hlavní nádraží, Praha-Holešovice nebo Praha-Smíchov (řazeny od nebližšího po nejvzdálenější). Tato nádraží pokrývají prakticky všechny příjezdové směry a zároveň jejich součástí jsou stanice metra (linka B – přímý spoj do stanice Křižíkova, linka C – přestup na stanici Florenc a poté linkou B do stanice Křižíkova). Poté, co dorazíte do stanice metra Křižíkova, pokračujte dle popisu výše.

Doprava a parkování

Forum Karlín nedisponuje parkovištěm pro návštěvníky. Vzhledem k blízkosti zastávek hromadné dopravy doporučujeme využít právě MHD.

Občerstvení

Ve Foru Karlín jsou vám k dispozici tři pevné bary (dva v úrovni plochy sálu, jeden v horním patře) a různý počet mobilních barů, které najdete ve všech třech patrech. Rozmíštění a počet těchto barů je závislé na druhu pořádané akce. Veškeré občerstvení ve Foru Karlín zajišťuje společnost Ambiente, můžete se tedy těšit na špičkovou kvalitu, kterou je právě tato síť restaurací proslulá.

ZTP/P

Přístup do Fora Karlín je zcela bezbariérový. Pro pohyb mezi jednotlivými patry je možné využít výtahu. V případě, že to kategorie vstupenek umožňují, doporučujeme zakoupit vstupenky na první galerii, která se nachází v úrovni ulice (prostřední patro). První galerie zajistí dobrý výhledi naprosto snadný přístup do haly a hlediště.

Omezení

V rámci bezpečnosti vaší i ostatních návštěvníků Fora Karlín bychom vás chtěli upozornit, že je zakázáno vnášet následující předměty:

  • jakékoliv zbraně a další potenciálně nebezpečné předměty, jako jsou např. nůžky, nářadí, deštníky (kromě skládacích) apod.,
  • výbušné, trhavé, třaskavé a hořlavé látky včetně aerosolů ve spreji, laků, apod. (parfémy, deodoranty a obdobné produkty v baleních nad 100 ml),
  • sklo a skleněné předměty, tlakové nádoby, nadměrná zavazadla, nádoby všech druhů (lahve včetně PET lahví, plechovky, hrnce apod.),
  • alkohol, drogy a ostatní toxické a omamné látky ve všech skupenstvích,
  • vlastní potraviny a nápoje (kromě potravin a nápojů nutných ze zdravotních důvodů či pro kojence),
  • jakékoliv další předměty, které by mohly způsobit újmu na zdraví nebo majetku návštěvníků, pořadatelů, Fora Karlín a jeho dodavatelů

Forum Karlín, jeho dodavatelé, zaměstnanci a pořadatelé akcí si vyhrazují právo posoudit nebezpečnost předmětů individuálně a zakázat vnášení předmětů neuvedených v tomto seznamu, stejně jako povolit předměty na tomto seznamu uvedené, a to zejména v návaznosti na druhu akce.