Vizualizace patra kanceláře

FORUM KARLÍN


Projekt Forum Karlín je ztělesněním vývoje, kterým městská část za poslední roky prošla, a je výraznyým přírůstkem do hypermoderní funkcionalistické architektonické krajiny čtvrti. V rekonstruovaných prostorách bývalé továrny, ve které se od roku 1908 vyráběly parní kotle, nově sídlí vydavatelství Economia s nejmodernějším mediálním newsroomem v Evropě. Vedle něj vyrostla nová osmipodlažní budova. Její dvě nadzemní a jedno podzemní patro tvoří multifunkční sál s kapacitou 3 000 lidí, který poskytuje flexibilní zázemí pro všechny druhy kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. V šesti nadzemních podlažích se rozkládá 9 500 m2 moderních kancelářských prostor nejvyšší kvality. Součástí tří z nich jsou terasy, vrchní patra nabízí pozoruhodné výhledy do okolí. Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill, jehož rukopis je znát hned na několika oceňovaných budovách moderního Karlína.

Vizualizace patra kanceláře
Vizualizace patra kanceláře

RICARDO BOFILL O PROJEKTU FORUM KARLÍN


Dobrá architektura vychází vždy z porozumění mezi Investorem a architektem. Pracuji na celém světě, setkávám se s různými lidmi a vím, že právě ono porozumění Je velmi vzácné. V případě Forum Karlín jsem měl velké štěstí, že jsem se setkal s lidmi, kteří vyslovili své požadavky, ale zároveň mi ponechali tvúrčí svobodu.

“Prostor Forum Karlín je jedinečný, zcela výjimečný a bylo mi potěšením ho transformovat a přestavět tak, aby sloužil nakladatelství Economia, nájemcům v nových kancelářích a prostřednictvím víceúčelového sálu i celému městu Praha.”

- Ricardo Bofill -

Vizualizace patra kanceláře