Vánoční odpoledne potěšilo děti, co neměly tolik štěstí

16. 12. 2014

Děti po náročné onkologické léčbě a jejich vrstevníci z dětstkých domovů a Klokánků z celé České republiky prožili třetí adventní neděli v atmosféře lásky, přátelství a vzájemného porozumění. Charitativní projekt Radost dětem pro ně ve Forum Karlín uspořádal již 4. ročník Vánočního odpoledne. Akci podpořila svou účastí bez nároku na honorář řada známých českých osobností.
„Kdo prožil hezké dětství, vzpomíná na něj jako na nejšťastnější období svého života a rád by se do něj vrátil. Byla to pro něj totiž doba plná radosti, smíchu a kamarádství, zkrátka doba, ve které byl svět ještě normální. Charitativní projekt Radost dětem si klade za cíl pomoci především těm, co zatím tolik štěstí neměli. Díky Vánočnímu odpoledni mohly děti aspoň na chvíli zapomenout na své každodenní starosti, které by těžko snášeli mnozí dospělí,“ říká organizátorka akce Kateřina Wich.
Letošního ročníku se zúčastnilo na 350 onkologicky léčených dětí a zhruba 150 dětí z dětských domovů, Fórum Karlín tedy projasnilo na 500 rozzářených dětských tváří. Patronkou Vánočního odpoledne byla herečka a moderátorka Tereza Kostková. Po jejím boku probouzeli dětskou radost známí čeští zpěváci: Monika Absolonová, Adam Mišík, Martin Harich, Karel a Tereza Wagnerovi, děti z Talent School a mnoho dalších. Součástí odpoledne byla také speciální módní přehlídka, při níž vystupovaly v roli modelek a modelů právě děti s onkologickými nemocemi. Pohodovou a zároveň velmi emotivní náladu umocnila autogramiáda známých osobností a společné focení.
„Chtěla bych moc poděkovat každému, kdo se podílel na letošním Vánočním odpoledni. Společně se nám podařilo vytvořit báječnou atmosféru a připravit dětem pozitivní zážitek, na který budou ještě dlouho v dobrém vzpomínat. Jsem přesvědčena, že akce naplnila motto, které má vepsáno ve štítu náš charitativní projekt: uděla radost dětem ,“ uzavírá Kateřina Wich.