Forum Karlín s prvotřídní akustikou

22. 05. 2014

Forum Karlín, nový multifunkční sál, který se nachází v pražském Karlíně, přinese do Prahy nové akustické zážitky. Perfektní zvuk si budou moci návštěvníci vychutnat nejen na koncertech rockových kapel, během představení opery, divadla či muzikálu, ale ocení ho i například účastníci konferencí nebo workshopů.
Společenská hala Forum Karlín s kapacitou až 3 000 diváků přivítá první návštěvníky na začátku června. O výjimečnou akustickou pohodu uvnitř sálu, tedy o to, aby si diváci vychutnali ten nejlepší zvuk při nejrůznějších akcích a odnesli si tak jedinečné zážitky, se postarali autoři akustického řešení, společnosti AVETON a SONING Praha. „Praha dosud neměla víceúčelový sál s takovou kapacitou, který by vyhověl jak požadavkům pro vystoupení skupin s elektroakustickou podporou, tak i například klasickému symfonickému žánru,“ říká Ing. Josef Žikovský ze společnosti AVETON, a dodává, „proto je nový sál Forum Karlín unikátní.“

Při realizaci akustického řešení byl kladen veliký důraz nejen na výběr vhodných stavebních materiálů a rezonančních desek, ale i na detaily akustických prvků na jevišti a v hledišti. Velká pozornost byla věnována i instalaci ozvučení. Základní pevné elektronické ozvučení prostoru pro akce menšího rozsahu zajistí špičkový francouzský audio systém L´Acoustics, pro větší zvukové produkce bude výkon systému navýšen na míru pořádané akce. Na perfektní zvuk se tak mohou těšit například fanoušci amerických kapel Nine Inch Nails či Queens of The Stone Age, které zde vystoupí v červnu a v srpnu. Akustiku také prověří mezinárodní urbanistická konference reSITE, která se ve Foru Karlín koná ve druhé polovině června.