EMANUEL GAT, AWIR LEON (IL/FR): SUNNY

EMANUEL GAT, AWIR LEON (IL/FR): SUNNY

Uvádí festival TANEC PRAHA 2018, Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla. Jubilejní 30. ročník festivalu se uskuteční v Praze od 01–25/06/2018 a již od konce května oživí dalších cca 20 měst a obcí ČR. Inscenace renomovaného izraelského choreografa Emanuela Gata s názvem SUNNY je jednou z hlavních událostí sezóny.
Izrael, země zalitá sluncem. Úžasní lidé uprostřed konfliktů a stále tak hluboce lidské bytosti. Každý sám sebou a v sounáležitosti s ostatními. „In-side-out“... cosi jako pocit z nejhlubšího nitra se otevřít ven. Prostor pro vlastní emoci, seberealizaci, improvizaci. To a mnohé jiné přináší a nabízí Emanuel Gat. Dokonalé souznění jeho tanečníků s hudebníkem není náhodné, i Awir Leon tančil. Jeho symbióza s performery je dokonalá. Je to roztančený koncert, neudržitelná energie těla v závislosti na impulsech rytmu, hudby, zvuku, hlasu. Svoboda projevu, metafora lidských vztahů, které nechají nejednu otázku bez odpovědi. Takový je život.

Emanuel Gat patří k nejvyhledávanějším osobnostem dnešní světové taneční scény. Po zkušenostech u Liat Dror/Nir Ben Gal založil v Izraeli vlastní soubor (2004) a hned získal Bessy Award mimo jiné za originální verzi Svěcení jara. Pozvolna získal výraznou podporu ve Francii a stal se „associated artist“ festivalu Montpellier Danse. Právě díky této spolupráci vznikl projekt SUNNY dávající výjimečnou volnost kreativitě všech performerů – tanečníci se podíleli nejen na tvorbě choreografie, ale i originálních kostýmů. Awir Leon zažil i kariéru tanečníka, nejen hudebníka, tudíž je v tomto díle stejně platným performerem. Francouzský hudebník, skladatel, performer i producent žijící v Amsterdamu svou elektronickou alternativní hudbou neoslovuje pouze nejmladší generaci. Inspirací pro SUNNY je mu „Princ soulu“ Marvin Gaye.

Emanuel Gat / Awir Leon (IL, FR)

Choreografie a světla: Emanuel Gat
Živá hudba: Awir Leon
Spolupráce při tvorbě, účinkují: Thomas Bradley, Annie Hanauer, Peter Juhasz, Pansun Kim, Michael Loehr, Emma Mouton, Genevieve Osborne, Milena Twiehaus, Sara Wilhelmsson, Ashley Wright
Produkce: Emanuel Gat Dance
Koprodukce: Festival Montpellier Danse 2016, Grand Théâtre de Provence,
Théatre de la Ville, Paris, Cité de la Musique - Philharmonie de Paris,
Scène Nationale d’Albi
Délka 70 min.

Světová premiéra 17. června 2016 na bienále v Benátkách.
Kostýmy byly vytvořeny ve spolupráci s tanečníky.
Dílo pro deset tanečníků a jednoho muzikanta.
25
Čvn
EMANUEL GAT, AWIR LEON (IL/FR): SUNNY
od 20:00
Divadlo
Koupit lístek