EUN-ME AHN (KR): DANCING GRANDMOTHERS

EUN-ME AHN (KR): DANCING GRANDMOTHERS

Uvádí festival TANEC PRAHA 2018, Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla. Jubilejní 30. ročník festivalu se uskuteční v Praze od 01–25/06/2018 a již od konce května oživí dalších cca 20 měst a obcí ČR. Dílo korejské choreografky Eun-Me Ahn s názvem Dancing Grandmothers je jednou z hlavních událostí sezóny.
Moderní korejská velkoměsta i rozlehlý farmářský venkov, tudy vedly cesty Eun-Me Ahn s několika tanečníky a kamerami. Dokumentovali, našli obrovskou inspiraci, energii a rozhodli se jít do toho spolu. Zapomenout na čas, věk, upjatou výchovu plnou disciplíny a sebeovládání. Nenechat se svázat - naopak - najít v sobě svobodu projevit se, nebát se barev, květin... klidně i kýče. Je jedno, jestli je vám 6, 60 nebo 90, pusťte si svou oblíbenou hudbu a začněte tančit! Řeč těla umí více než slova, je v ní celá vaše historie, zkušenost, tradice a přítomnost. Nelze odolat pozvání k tanci s korejskými babičkami i umělci, je to extáze.

Eun-Me Ahn prošla tradiční korejskou výchovou, ale brzy vedle šamanských tradic objevila i svět Isadory Duncan a „západního“ tance. Odhodlala se pokračovat ve studiu v New Yorku a zůstala tam několik let. Byla si velmi blízká s Pinou Bausch, která ji od počátku milénia často zvala do Wuppertalu. V Koreji stála v čele souboru v Tegu (Daegu), kde také vytvořila slavnostní opening FIFA World Cup (2002). O pět let později už začala jezdit po světě s dílem Princess Bari, aby se v roce 2011 proslavila právě Tančícími babičkami, nejslavnějším dílem trilogie, v níž se pak věnovala také teenagerům a zralým mužům v současné Jižní Koreji.

Choreografie a umělecké vedení: Eun-Me Ahn
Hudba: Young-Gyu Jang
Umělecká spolupráce: Chun Wooyong
Kostýmy a scénografie: Eun-Me Ahn
Scénografie: Sunny Im/Yunkwan Design
Světelný design: Jin-Young Jang
Video režie: Tae-Seok Lee
Fotografie: Jiwoong Nam, Seunghwan Kim, Sangwha Lee, Tae-Seok Lee
Videoprodukce: Eun-Me Ahn Company
Asistent produkce: Sang Lee, Eunji Park
Účinkují: Eun-Me Ahn, Jihye Ha, Youngmin Jung, Hyekyoung Kim, Jeeyeun Kim, Kyungmin Kim, Jaeyoon Lee, Hyunwoo Nam, Sihan Park
Délka: 90 min.
V představení účinkuje 10 babiček.

Produkce / Partnerství: Eun-Me Ahn Company s Doosan Art Center (DAC)
Koprodukce: Festival Paris Quartier d’Été
Booking: Jean-Marie Chabot / Gadja Productions
24
Čvn
EUN-ME AHN (KR): DANCING GRANDMOTHERS
od 20:00
Divadlo
Koupit lístek