MŇÁGA A ŽĎORP

MŇÁGA A ŽĎORP

Mňága a Žďorp letos slaví třicet let na scéně. V úterý 12. 12. uspořádá speciální narozeninový koncert v pražském Foru Karlín s řadou hudebních hostů a v plánu má i trojnásobný křest.
„25. narozeniny jsme oslavili ve vyprodané Velké Lucerně. Když si na tu atmosféru vzpomenu, mám husí kůži. Byla to velká jízda se spoustou spřátelených kapel i našimi nehudebními kamarády. Třicítku chceme oslavit zase trošku jinak, ale jízda to bude taky, o tom nepochybuju. S tím, že do Fora Karlín se vejde ještě o fous víc lidí,” říká zpěvák Petr Fiala.

Na koncert dorazí i řada hudebních hostů. Mezi nimi například Tomáš Klus, brněnská písničkářka Nikola Mucha nebo hudebník a producent Milan Cimfe. Pár jmen si ale kapela schovává jako překvapení.

Během večera Mňága a Žďorp nabídne průřez celou svou 30letou kariérou. Zazní jak ty nejznámější hity v čele s písničkami Hodinový hotel, I cesta může být cíl nebo Nejlíp jim bylo, tak i zapomenutější songy. „Zkusíme to namíchat tak, aby neskučeli staromilci ani progresivisté,” přibližuje Petr Fiala.

Součástí narozeninového večírku bude i trojnásobný křest. „Konečně musíme pokropit naše album Třínohý pes. Vydali jsme ho už v březnu a chtěli s ním dokázat, že i po 30 letech dokáže kapela vyplodit cosi zajímavého. Podle reakcí publika i takzvané odborné veřejnosti se to povedlo a jsme za to rádi,“ dodává Petr Fiala. Vedle Třínohého psa Mňága pokřtí i třicetiletý zpěvník a reedici první desky Made in Valmez na vinylu.


open door/otevření dveří 18:00
předkapela 19:30
Mňága a žďorp 20:30
end/konec 22:30
Šatna bude v provozu / Cloakroom will be open
12
Pro
MŇÁGA A ŽĎORP
od 19:30
Koncert
Koupit lístek