NA BROADWAY S ADAMEM PLACHETKOU

NA BROADWAY S ADAMEM PLACHETKOU

Adam Plachetka v roli muzikálového zpěváka si splní svůj dávný sen a již 18. října 2017 nás pomyslně přenese na prkna legendární Broadwaye. Po naplnění významných misí ve světě opery se Adam Plachetka vrátil ke svému „srdečnímu“ žánru a společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a dirigentem Tomášem Netopilem natočil během léta pro společnost Radioservis album Impossible Dream plné brilantních muzikálových melodií. V koncertním hávu si tento repertoár můžete vychutnat na koncertu ve Fóru Karlín 18. října 2017. Večer završí křest a autogramiáda CD. Podnikněte tedy výlet na Broadway!
Od muzikálů přirozeně očekáváme „hity“. Program nazvaný „Impossible Dream“ – jakož i stejnojmenné CD – jich nabízí celou řadu. Namátkou připomeňme tituly jako My Fair Lady, West Side Story, Les Misérables, Fantom opery či Kočky. Chybět ovšem nebudou ani árie z méně známých muzikálů.
Co o muzikálech, výběru skladeb, natáčení a chystaném koncertě říká sám Adam Plachetka?

V muzikálu se cítíte pohodlně?
Ano. Docela ano. Většina písniček z muzikálů je technicky snazší než to, čím se živím. Alespoň v případě těch starších. Modernější muzikály jsou psány pro jinak vedené hlasy a skýtají zádrhele, které bych původně ani nečekal. Přiznávám, že při natáčení jsem byl překvapen, jak mě unavily. Víc, než jsem předpokládal. Ale ve studiu jsme měli opravdu intenzivní rozvrh a jde o repertoár, který nedělám každý den, a proto si k němu technicky hledám cestu… takže vlastně není divu. Věnovali jsme desce pět dní po čtyřech hodinách. Byl jsem rád, že je hotovo.
Na nahrávce jsou zastoupeny starší, klasické muzikály, ale i ty novější, modernější, popovější, rockovější… Je v nich i pro vás nějaké rozpětí, nebo je žánr pořád stejný?
Starší se mi zpívají naprosto přirozeně, u novějších se musím trochu aranžovat, ale věřím, že jsme vybrali takové, u kterých to není problémem.
Za novější považujete které?
Muzikály Fantom opery, Kočky a Bídníci, kteří jsou asi nejblíž klasickým starším titulům. Hlavně postava Javerta… Některé postavy, jako třeba Marius, zejména jeho písnička na konci, prahnou však už víc po skutečně popovém hlasu. I Fantom opery, kde je velký rozsah… Když si tyhle melodie poslechnu v podání zpěváků, kteří je většinou zpívají, tak si všímám jedné věci: nebojí se používat několik zvukově odlišných rejstříků. Já se ale naopak pokouším rejstříky spojovat a dvě oktávy jsou pak už docela dost k uzpívání… Právě v tom je tenhle žánr pro mě náročnější. Ale popový zpěvák by to možná viděl opačně…
Který z klasických amerických muzikálů se vám líbí víc než jiné?
Všechny tituly, které se nakonec dostaly do finálního výběru, se mi líbí „víc“. Měl jsem velké síto, takže se na desku dostalo opravdu jen to, co jsme bezpodmínečně chtěli – a ještě ne všechno. Slabý článek nevidím. Asi nejvíc se mi líbí Bídníci. Ale mám rád i Oklahomu, Camelot, My Fair Lady… Vybírali jsme ovšem hlavně podle písniček, ne podle celých muzikálů. Je tedy možné, že ne všechno, co se mi líbí, musí být nejlepší i jako celovečerní záležitost.
18
Říj
NA BROADWAY S ADAMEM PLACHETKOU
od 19:30
Koncert
Koupit lístek