BÍDNÍCI

BÍDNÍCI

Český národní symfonický orchestr připomene na speciálním večeru PROMS GALA legendární muzikál Les Misérables / Bídníci, který byl v Praze uveden poprvé před 25 lety. Inscenace podle románu Viktora Huga zahájila v roce 1992 český muzikálový boom, jehož součástí se stal Dracula, Jesus Christ Superstar, Fantom opery nebo Johanka z Arku. To nejlepší z nejlepšího za posledních 25 let na české muzikálové scéně oslaví galakoncert 10. října ve Foru Karlín, na němž zazpívají držitelé Ceny Thálie a hosté z pražských i brněnských divadel. Dirigentem je Maestro Marcello Rota.
„Náš orchestr zahraje skladby z muzikálů West Side Story, Sunset Boulevard nebo Chicago,“ uvedl šéf ČNSO a festivalu Prague Proms Jan Hasenöhrl, který sólově zahraje na trubku árii Memory z muzikálu Cats. Sólisty Mariána Vojtka, Moniku Absolonovou, Báru Basikovou, Hanu Holišovou, Pavla Vítka nebo Jana Kříže doplní 50členný smíšený sbor a řada původních představitelů z muzikálů Les Misérables / Bídníci, Jesus Christ Superstar nebo Dracula. „Vybírali jsme interprety, kteří mají na repertoáru slavné muzikálové melodie a patří k nejobsazovanějším umělcům tuzemských scén,“ doplnil koproducent Janis Sidovský, který program sestavil.

Největší část dvouhodinové přehlídky tvoří árie z muzikálu Les Misérables / Bídníci, z nichž zazní například Knížka snů, Píseň samotářky, Otčenáš nebo hymnická skladba Příští den. Evitu připomene slavná píseň Neplač pro mě, Argentino, Hair gospelová Kéž slunce svítí a Johanku z Arku tercet Ty jsi ten déšť.

Maestro Marcelo Rota je hostujícím dirigentem ČNSO, s nímž absolvoval také mezinárodní turné s Andresou Bocellim.

Vstupenky na výjimečný koncert Proms Gala jsou v prodeji online na webu www.pragueproms.cz.

Mezinárodni hudební festival Prague Proms pořádá od roku 2005 Český národní symfonický orchestr. Během uplynulých 12 ročníků jej navštívilo přes 100.000 diváků a v Praze nebo Kutné Hoře vystoupily světové i domácí špičky hudby různých žánrů, jako například operní pěvkyně Anna Netrebko a Edita Gruberová, BigBand Buddyho Riche, držitelky Grammy Natalie Cole, Angélique Kidjo a Dianne Reeves. držitelé Oscara a Zlatého glóbu F. Murray Abraham a Zdeněk Svěrák a další.

Letošní 13. ročník zahájí 21. června skladatel Danny Elfman světovou premiérou koncertu pro housle a orchestr.

Proms Gala 2017
Bídníci a další legendární muzikály: 25 let

10. říjen 2017, 19:00, Fórum Karlín
www.pragueproms.cz
https://www.facebook.com/lesmiserablespraha


open door/otevření dveří 18:00
start/začátek 19:00
end/konec 22:00
Šatna bude v provozu / Cloakroom will be open
10
Říj
BÍDNÍCI
od 19:00
Koncert
Koupit lístek