FRACTUS V

FRACTUS V

Eastman / Sidi Larbi Cherkaoui (BE): Fractus V Choreografie / choreography: Sidi Larbi Cherkaoui (BE) Účinkují / Performed by: Sidi Larbi Cherkaoui, Dimitri Jourde, Johnny Lloyd, Fabian Thomé Duten, Patrick Williams Seebacher / Twoface Živá hudba / Live music: Shogo Yoshii, Woojae Park, Kaspy N’dia, Soumik Datta Hudební skladba / Music composition: Shogo Yoshii, Woojae Park, Sidi Larbi Cherkaoui, Johnny Lloyd, Soumik Datta
Fractus V znamená přirozený zlom nezbytný k růstu. Larbiho inspiroval filosof Noam Chomsky, zvláště jeho obhajoba „svobody řeči“. Vnímá ji jako zásadní svobodu výrazu umožňující bourat tabu. Jedinec a společnost. Informace a manipulace. Zlomové momenty, které nás vždy někam posouvají. Dílo o nalomených vztazích je zároveň dialogem kultur.

Kromě choreografa proslulého zkoumáním nejrůznějších stylů jsou na jevišti další 4 tanečníci a 4 muzikanti s hlubokou znalostí hudby Japonska, Koreje, Konga a Indie. Background tanečníků je stejně pestrý: francouzský nový cirkus, americký Lindy Hop, španělské flamenco, německý break dance a hip hop... Rozdílnost spojuje.


open door/otevření dveří 18:00
start/začátek 20:00
end/konec 21:30
Šatna bude v provozu / Cloakroom will be open
28
Kvě
FRACTUS V
od 18:00
Koncert
Koupit lístek