reSITE 2017: In/visible City | Světová konference o architektuře a urbanismu

reSITE 2017: In/visible City | Světová konference o architektuře a urbanismu

22. a 23. června 2017 se vrací do Prahy konference světového formátu reSITE pro architekty, urbanisty, lídry i milovníky měst a lidi, které zajímají inovace. reSITE je největší akce svého druhu ve střední Evropě a je designovým zážitkem sama o sobě. reSITE 2017: In/visible City se zaměří na to, co není vidět, a přesto určuje podobu a rozvoj města. Tématem bude hmatatelná i nehmotná anatomie měst. Zajímá vás, co se skrývá v podzemí? Co se děje s vodou? Kde všude lze získat energii? A jak se dá lyžovat na spalovně odpadů? Jak funkční infrastruktury určují budoucí potenciál pro novou výstavbu a vzhled města? Výhodné registrace Smart Bird jsou otevřeny do konce února a dosud se registrovaly první stovky účastníků z 20 zemí.
„To, co dělá město funkčním, co pohání ekonomiku a spotřebovává podstatnou část městských rozpočtů, často není vidět. Například hospodaření s vodou a odpady. Přitom i zcela funkční infrastruktury se mohou stát ikonami města a jsou rozhodující pro kvalitu života,“ zve na konferenci šéf reSITE Martin Barry. Interaktivní zážitková konference přivítá na čtyři desítky odborníků včetně světově proslulých architektů, krajinných architektů, urbanistů, starostů. Představí nejkvalitnější a oceněné projekty, zaměří se na styčné body infrastruktur s developmentem a architekturou, na zapojení občanů a chytrá řešení.

Prvním potvrzeným hostem bude Jean-Louis Missika, místostarosta Paříže zodpovědný za městské plánování, architekturu, ekonomický rozvoj a atraktivitu města. Jeho přednáška představí jeden z největších a nejambicióznějších urbanistických projektů světa Réinventer Paris, plně postavený na participaci, který během jediné výzvy našel nové využití a investory pro 23 lokalit pařížské metropole.
reSITE přináší nenahraditelný kontakt s posledními trendy, které hýbou světem.

Registrace: http://resite.cz/cs/
Smart Bird do konce února: http://resite.cz/cs/registration/

22.-23. června 2017 | Forum Karlín Praha
22
Čvn
reSITE 2017: In/visible City | Světová konference o architektuře a urbanismu
od 08:00
Konference
Koupit lístek